Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

Tabanca Savaşı Modu Stratejisi

07.24.2014 11:59:45

Tabanca Savaşı Modu Stratejisi


    Tabanca savaşı makineli silah savaşından farklıdır. Makineli silahla savaşlarda düşman silahla taranır fakat bunu tabanca ile yapamazsınız. Tabancanın mermi sayısı çok azdır ve zamanın büyük bir bölümü mermi değişimine harcanır. Bu yüzden tabanca ile ateş ederken doğru hedef bulunmalıdır.


    Öncelikle tüm oyuncuların fare hassasiyetini biraz düşürmesi tavsiye olunur. Bu şekilde aşırı kontrolsüz hareket edilmez ve buda oyuncu için daha iyidir. Düşmanla karşılaşıldığında acele edilmemeli ve fare sakin bir şekilde kontrol edilmemeli, aksine sakin bir şekilde düşmana nişan alınıp ateş edilmelidir. Saldırı sırasındada çok hızlı olunmamalı çünkü tabancanın geri tepme gücü vardır. Aralıksız saldırma gücün sürekli büyür ayrıca istikrar yükselir. Eğer düşmana istikrarlı bir şekilde saldırılmazsa onun yerine düşman tarafından vurulabilirsiniz. Bu yüzden düşmanı harekete gerçirip saldırmasını sağlamak için oyuna biraz tempo getirmek gerekir.

   

    Düşmana uzak mesafede bulunurken iki tarafında mermisinin kalmadığı duruma sık rastlanır. Bu durumda karşı taraf şarjör değştirirken sizde hemen değiştirmeye kalkmayın. Bunun yerine yakın dövüş silahlarından birini kullanarak (Bıçaklar) rakibe saldırmanız daha doğru olacaktır. Rakibe bu şekilde saldırmak onu hazırlıksız yakalayacaktır fakat hızlı olunması gerekir.


    Bu oyunda şarjör değiştirmek bile bir yetenek işidir. Eğer henüz birini öldürdüyseniz aynı anda şarjör değiştirip hareket etmeyin. Öldükten sonra yeniden dirilme sırasında nerede ortaya çıkılacağı belli olmaz. Düşmanın yanında da tekrar doğulabilir. Yeniden doğan kişilerin belli bir dokunulmazlık süreleri vardır. O yüzden şarjör değiştirirken yeniden doğan birine rastlanırsa işiniz biter. Bu yüzden merminiz bittiğinde bir kutu ya da duvarın arkasına saklanarak şajörü değiştirin ve değiştirme işlemi tamamlandıktan sonra ortaya çıkıp ateş etmeye başlayın.