Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

El Bombası Stratejisi

07.24.2014 11:51:29

    Bomba fırlatmak aslında o kadar da kolay bir iş değildir. Bomba atmanın nişan almakla bir ilgisi yoktur bu yüzden bombayı doğru hedefe gönderip patlatmak için yine bol bol deneme yapmaya gerek vardır. Burada düz zeminde ve yukarıdan aşağıya doğru bomba atma açıklanacaktır. Mutlaka oldukça fazla hata yapılacaktır.

 

    Düşman ile orta derecede bir mesafede ve düz bir zeminde karşı karşıya kalındıysa genelde yere doğru yönelerek bomba atılması uygun olur. Bu şekilde bomba sekerek düşmanın bulunduğu konuma düzgün bir şeklde yönelir ve patlar. Eğer mesafe biraz uzaksa bomba atılacağı zaman alınacak nişan noktası hedefin biraz üstünde olmalıdır. Bombayı fırlatırken çok yükseğe gitmemesine dikkat edin aksi taktirde bomba boşa patlayacaktır ve hedefe zarar vermeyecektir. Bu işlem ile fazla içli dışlı olmayan oyuncular hislerine güvenerek bu işi yapabilirler. 

 

    Çok haritanın olduğu durumlarda hakim noktalardan kontrol çok önemlidir. Bunun nedeni hedefi daha iyi seçip bombayı tam üzerine atabilmektir. Yukarıdan aşağıya inerken bomba atmak hem kolay hem de zordur. Kolay tarafı düşmanın kontrol edilebilen görüş açısı üzerinde bulunması, zor yanı da rakibinde bulunduğu noktadan kolayca size doğru bomba fırlatabileceğidir. Bu yüzden bomba atma işlemininin kısa zamanda tamamlanması gerekmektedir, aksi taktirde düşmanın kurbanı olunabilir. Bu yüzden düz zeminde bomba atma yöntemi yeni başlayanlar için daha uygundur. Ama elbetteki diğer yöntemde uygulanabilir. En önemlisi oyuncunun kendi hisleridir.

 

    İki tarafın da elinde bomba bulunması halinde yapılan en acemice şey iki kişinin aynı anda saklanmasıdır. Eğer böyle biriyle karşılaşırsanız hemen ona bomba fırlatın. Bunun için küçük yol kısmını hedef alıp bombayı fırlatın. Fırlatılan bomba kesilmiş küçük yol üzerinde patlar ve düşmanı öldürmese bile en azından 3’te 1 sağlığını alır. Öncelikle düşman küçük yola çıkmamıştır. İki taraftaki ventilatörün yanındakiler de iyidir. Vantilatör daha rahat adam öldürmek için uygun yerdir. Sana adam öldürmen için gereken mükemmel yeri kurmanı sağlar. Bu yöntem T’nin dust2’de A binasına saldırması için kullanılır.