Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

Kişisel Turnuva Sistemi

07.24.2014 11:33:20

    Tüm First Blood sunucuları içerisindeki  (Çapraz Elbiseli) oyuncular güçlerine ve rastgele şekilde uyumlu olan savaş alanı ve eşit olarak eşitlenmiş düşman sayısına göre belirlenmiş savaş alanına göre ayrılmaktadırlar. Teknolojik kişisel güç başarı sistemidir. 
Kişisel Gücü Değerlendirme Sistemi
Düşman öldürme, öldürme ve ölme, vurma değil, geleneksel ve yorucu bir veri birikimidir. Bu basete bir optımizasyon durumu oluşturduk ve kozmopolite savaşa çekildiğimizde FPS oyuncularının yetenek verilerini değerlendirdik. Örneğin : Düşman öldürme oranı, hayatta kalma oranı, seri öldürme yeteneği seviye eşyası ikna etme ve değerlendirme verisi, kişisel güç seviyesini daha güvenilir ve profesyonel yapma. 

Kişisel Dan Derecesi ve Seviye
Savaşta toplam 6 dan derecesi mevcuttur.  Bunlar :  Yürekli Kahraman, Boyun Eğmeyen Gümüş, Onurlu Altın,  Lüks Beyaz Altın, Parlak Elmas ve En Güçlü Kraldır. 
Yukarıda En Güçlü Kral Hariç en düşükten en yükseğe doğru hiç birinin seviyesi I, II, III, IV, V seviyelerinde değildir.
En Güçlü Kral tüm savaş alanlarındaki en güçlü 128 kişiden biridir. 

Nasıl “En Güçlü Kral” olunur  ”
En Güçlü Kral tüm oyunda ilk 128 kişi içinde bulunan oyuncudur. Kraldeğişebilir ve aynı zamanda yalnızca 128 adet En Güçlü Kral vardır. 
Eğer kral sayısı 128’den az ise sadece dan derecesi ve seviyenin parlak elmas 5 seviyesine yükselmesi ve  ordu başarısının 100 puana ulaşması gerekir. Bu şekilde en güçlü krallardan biri olunur. 
Eğer kral sayısı 128’den fazla ise, 129. Kişi kral olmak istediğinde gereken rütbe seviyesinin dolması hariç 129. kişinin savai başarısının 128. kişiden fazla olması gerekir. Bu şekilde Kral Grubuna girilebilir. Ayrıca  değiştirilen kral parlak elmas V seviyesine inmiştir. 
En Güçlü Kral’ın savaş başarısı birikmeye devam edebilir. Ayrıca üst limit yoktur. Biriken savaş başarısına göre En Güçlü Kral’ın sıralaması belli olur. 
 
Eğer Dan Derecesi ve Seviye Yükseltilirse
Savaş Ganimeti 
Kişisel Turnuvadaki savaşta savaş başarısı biriktirmek için zafer kazanılmalıdır. Savaşın kaybedilmesi kazanılan savaş başarısı oranını düşürecektir. 
Her bir rütbe gelişimi, seviye gelişimi ve tüm gereken savaş birikimi 100 puana varmalıdır.Savaş birikimi 100 puana ulaştığında Rütbe Durumu otomatik olarak aktive olur.

Seviye Açıklaması ve Savaş Başarısı Hesaplama

Dan ve Seviye Yükseltmesi 
Dan ve seviye yükseltmesi birbirine çok benzer ama oynanması gereken savaş sayısı oldukça fazla olmalıdır.  Dan yükseltmesinin en fazla 5 savaş alanının pratik edilmesine ihtiyacı vardır. Seviye yükseltmenin sadece 3 savaş alanının pratik edilmesine ihtiyacı vardır. 

Dan Yükseltme Şartları : 5 savaş alanı pratik edilmesi, 3 savaş alanı yükseltme başarı zaferi gereklidir. Eğer olmsuz olursa  pratikten önceki eski savaş becerisine geri döner ve dan derecesini etkilemez. 
Seviye Yükseltme Şartları: 3 savaş alanı pratik edilmesi, 2 savaş alanı yükseltme başarı zaferi gereklidir. Eğer olmsuz olursa  pratikten önceki eski savaş becerisine geri döner ve seviyeyi etkilemez.

Normal Seviye Koruma
Dan derecesi ve seviyeyi kapsamaktadır. Sadece rütbe yükseltme gerekir. Tümü 5 savaş alanı seviye düşme koruması alır. Burada 5 savaş alanı süresinde savaş becerisi 0’a düşse bile seviye düşmez.

Seviye ve Dan Derecesi Farklıdır
Kişisel teknik kabiliyet gücü durumu aşağı yukarı oynar ve bunlar çok normaldir. Kişisel turnuva “yalnızca seviye, dan derecesi değildir” ayarını kullanır. Oyuncunun biriktirdiği dan derecesi onurunu büyük miktarda korur. 
Savaş becerisi 0 iken 1 savaş daha kaybedilirse rütbe düşer.
Mevcut durumda dan derecesi ilk seviyede iken (Örneğin Altın I Seviye) savaş becerisi 0 olsa bile derece düşmez. 
Seviye düşerken sadece asıl savaş becerisi düşer. Ayrıca rütbe yükseltmeyi aktive etmek için savaş becerisinin 100 puana ulaşması gerekir. Rütbe yükseltme sınamasını tekrar başlatın.