Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

Ruhsal Eğitim

07.24.2014 15:32:09

    Oyunda kazanıp kaybetmeyi belirleyen faktör yalnızca kullanılan silah ve ekipmanların teknolojik üstünlüğüne bağlı değildir. En önemli nokta aniden meydana çıkan durumlarla başa çıkabilmektir. Bu olay da tabiki biraz da oyuncunun hislerine bağlıdır.

  Öncelikle başlangıç durumunda bakmamız gereken Tecrübeli Kurt gibi davranılırsa açılış sırasında onun ilk düşündüğü bu haritanın kaç yolu olduğudur. Nasıl savunma yapılmalı ve nereye saldırılmalı ? İşlem sırasında oyun içerisindeki en gergin durum söylenebilir çünkü düşmanın hangi yönden ne zaman karşına çıkacağı belli olmamaktadır ve buda oyuncunun dikkatli olmasını gerektirmektedir. İlerleme ekip ve tek halde iki şekilde yapılabilir. Ekip halinde ilerlerken belli bir uyum içinde olunması gerektiğini söylemeye bile gerek yoktur. Ekip halinde ilerlemek kolaydır ama bunu iyi bir şekilde gerçekleştirmek zordur. Eğer ekibin önünde ilerlerseniz (Lider olarak) takımın sorumluluğunu almış olursunuz.  Bu durumda arka kısmı pek düşünmemeli ve ileriye ve ekibi doğru yoldan götürmeye odaklanmalısınız. Ekibin arkasında bulunan kısmın sorumluluğu en yüksektir ve bu kısım ekibi korumaktan sorumludur. Eğer düşman varsa ve bu hissedilmezse çim biçmek gibi bir durum ortaya çıkabilir. Oyuncuların oluşabilecek her türlü duruma karşı düşünmeleri gerekir. Örneğin mükemmel yeteneklere sahip CAMPER gibi. Bu tür CAMPER baş ağrısına yol açan biridir. Eğer beklenmeyen bir durumla karşılaşmak istemezseniz ekibin arasına girebilir ve daha güvende olabilirsiniz. Yalnız başına mücadele etmede bu oyunun sıklıkla meydana gelen parçalarından biridir ya da oyuncuların kahramanlık iç gücüdülerini harekete geçirmek istemesinden kaynaklanır. Tecrübeli kişilerin ilk önce aradıkları kişi CAMPER olmasına rağmen bu durum onlar için yinede zorluk yaratmaktadır.  Yeni başlayanlar sürekli önlerine bakmalı ve dikkatli olmalıdırlar. Yeni başlayan kişiler sürekli aniden düşmanla karşılacaklarını düşünecek kadar heyecanlıdırlar. Bu yüzden kapı ağızlarında, merdivenlerde ve köşe dönüşlerinden çok dikkatlidirler. Bu yüzden çoğu CAMPER tarafından öldürülürler. Yeni başlayanlar CAMPER’ın olup olmamasına çok dikkat ederler.  

  

  Ayrıca önemli olan şeylerden bir tanesi de bir araya gelindiğinde zafer kazanılması saliselik bir olaydır. Bu durum aşağıdaki gibi açıklanır :


1.       Uzak mesafeden keşfedilen düşmanlar tecrübeli kurtlar sayesinde rahat bir şekilde kafadan indirilebilirler. Her türlü durum altında tecrübeli kurtların ilk düşündüğü şey rakibi kafadan vurmaktır çünkü yapmaları gereken daha çok şey vardır bu yüzden hızlı olmak zorundalardır. Önce çömelirler ve düşmanın kafasına hedef alırlar ve genelde her zaman bu şekilde hareket ederler. Düşmanla uzak mesafeden karşılaşma yeni başlayanlar için tam bir kabustur çünkü nişancılıkları henüz tam olarak gelişmemiştir.  Yeni başlayanlar düşmana daha kolay bir şekilde kısa mesafeden ateş etmek isterler ve genelde kafaya nişan almazlar. Bunun onlar için zor olduğunu düşünürler. Çok fazla yeni başlayanla karşılaştık ve sayısız şekilde çeşitli hareket yaparlar.  Tecrübeli kurt olmak için en başta çömelerek ortam rastgele taranır ve mermiler rastgele etrafa saçılır.  Önce uygun bir yere sığınarak ortaya el bombası ya da flaş bombası atıldıktan sonra ortaya çıkarak etraf taranmalıdır.  Ayrıca düşmana doğru zıplayarak da yaklaşılabilir fakat bu biraz tehlikeli bir durumdur.

  

2.       Eğer kısa mesafede düşmana rastlanırsa güçleri birleştirmek önem kazanır. Tecrübeli oyuncular bunun önemini bilirler. HP durumuna benzer bir durum altında mesafe ateş gücü ve silahı iyi kullanıp kullanmama önemlidir. Böyle bir durum altında tecrübeli kişiler genelde eğilmezler ve sıradan olmayan bir her türlü şekilde düşmana ateş açarlar. Ayrıca yeni başlayanların yakın mesafeden yaptığı atışın başarı oranı uzak mesafeden yapılan başarı oranına göre çok düşüktür. Yeni başlayanlar köşeyi dönerken düşmanla karşılaştıklarında bu kadar yakın mesafeden ne yapacaklarını bilmeyip heyecanlanırlar ve biraz bocalarlar. Tecrübel olan oyuncular köşeyi dönerken genelde sakin bir şekilde zıplarlar ve eğer düşmanla karşılaşırlarsa acele etmeden düzgün bir şekilde düşmanın kafasına ateş ederler.


3.       Sniper tüfeği ile ateş ederken psikolojik stabilite çok önemlidir. Sniper tüfeği ile ateş ederken seviyenin düşmandan düşük olmadığı önemli olmadığı fakat silahı kullanan hangi kişinin kazanma arzusunun daha fazla olması gerektiği tecrübeli oyuncular tarafından bilinmektedir. Nişancılığınıza güvenmezseniz başarılı olamazsınız. Bu yüzden terübeli sniper kullanıcıları kendilerine çok güvenirler ve düşman onların nişangahının önünde belirir belirmez anında ateş açarlar ve asla bu fırsatı kaçırmazlar. Yeni başlayan sniper atıcıları nişancılıkta iyi olmadıklarını düşünürler ve nişangahı sürekli çevirip sağı solu kontrol etmezler. Böylece düşmana kolayca yem olurlar.