Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

Çöl II Stratejisi

07.24.2014 13:33:37
1: Haydutlar

 

En çok T olmayı seviyorum çünkü harika bir AK silahı var !

Savaşta sadece kendine güvenmen gerektiğini unutmamalısın. Herkes farklı şekilde savaşır ve sana kendinden başkası yardım edemez.

 

Öldürme Noktası:

1. Dust2’deki haydutların uğraştığı kutunun yeri iyi bir yer. AK silahı kullanılabilir ve A kapısındaki konuşmalar net bir şekilde duyulabilir. Konum iyi ayarlanmalı ve ona göre ateş edilmeli. Bu şekilde sık sık düşman öldürülebilir. Nişancılığın iyi olmalı yoksa başkaları tarafından yenilirsin. AWP’de iyi olmalı. İyi bir nişancı olmasan bile bulunduğun konum senin daha iyi atış yapmanı sağlayabilir.   

 Bu konum böyle bir ateş etme metodunu yeniden kullanabilir ve etkisi hiç fena değildir !

 

2. Hızlı Saldırı Yolul

 Bir kişiye göre buçok tehlikelidir. Aslında bu doğrudur. Burası oldukça tehlikelidir. Seyrek olarak birkaç defa yeniden kullanılabilir. Yüzyüze kaldığın durum muhtemelen bazı karşı kişilerin elinde bomba ile gelmesidir. Önşartlı doğma noktası hızın yeterli olup olmadığına bağlı olmak zorundadır. Fazla endişelenmek bir işe yaramaz. İyi şanslar !

 

3. B Mağarası Adamı 

 B Mağarasına zorla girilir. Kutunun arkasında bazı kişiler var. Güzel bir yer. Önce şart olarak önce radara bakılmalı. Eğer takım arkadaşının kontrolü altındaysa orta kapıdan B mağarasından geçen CT’ye dikkat edilmelidir. 


4. A Kapısı Savaşında Silahla Tarama 

 İstenilen: Ses kabiliyetini dinle ! Düşmanın ne zaman çıkacağını hesapla !AK silahını kullanarak tarama yap ! Kafadan vurma oranı çok yüksektir ! El bombası almaya dikkat et.

 

5. Küçük Yol Adamı 

 Küçük yolun ortasındaki çıkışın yanında bulunan kutunun arkasına varılır. Çok sabırlı ve sessiz olunması gerekir. Düşman bomba ile gelmektedir. Başarılı olmak istersen biraz konsantre olmalısın. Eğer düşmanın arkası sana dönükse acele etme. Arkadasında başka biri olup olmadığını kontrol ettikten sonra ateş et ve mümkün olduğu kadar kafasından vurmaya çalış !

 

6. Orta Kapı rushA Bölgesi 

    Yine hilelerle dolu bir atış türüdür. Birazda şanslı olunursa bir çok PP seni bekliyor !

 

2: Polis

 Bir çok insanın CT olmasının sebebi de M4 silahıdır. Bu silah gerçekten mükemmeldir. Öldürme ve yaralama oranı yüksek ama tutukluluk yapma oranı düşüktür. 

 Aşağıdakiler dust2 savaşında savaşan bazı savaşçıların görüşleridir.

 

1. A Kapısı rush

 CT’nin A kapısına saldırmasının avantajları daha fazladır ve daha hızlıdır. Eğer A kapısına yaklaştıysanız M4 silahını alın. A kapısına salrıma A bölgesindeki kutuya bağlıdır. Eğil ve mağara ağazına doğru hedef al. Nişancılık önemlidir. Eğer rakip senden daha iyiyse seni rahatça yenebilir. Bu tür ateş yöntemi arada bir kullanılır. Rakibi vurmak için gereken zaman çok kısıtlıdır. Savaşanlar genelde dikkatsizdir ve onların bu  dikkatsizliğinden faydalanmanız gerekir.

 

2. Orta Kapıya Saldırma

 

3. Türlü Yöntemi Vardır:

 

 (1):A kapısı zeminine flash bombası attıktan sonra yürümeye devam et ve T üssündeki kutunun arkasına doğru çömelerek yürü ve seni kimsenin görmemesini sağla. Hızlı olunmalı ve bomba doğru bir şekilde atılmalıdır. Ayrıca Thome ve Awp’nin seni farketmemesine dikkat etm.

 (2):A kapısı zeminine flash bombası attıktan sonra direkt olarak saldır. Burada nişancılık ve hız çok önemlidir. Kilit noktası vuran kişiler içinde olmaktır.

 (3):Eğilerek sol istikametteki hayduta nişan al. Bıçak ve el bombası getiren T sayısı da az değil. Ne kadar yakalayabilirsen o kadar iyi. Kilit nokta nişancılıkla ilgili !

 

 3Orta Kapı Mağara Tarama

 Bu genelde RB’yi vuran T’nin PP ile ilgilidir. Vurduktan sonra yeterli kan varsa küçük yoldaki T’yi vurmak için hazırlanılabilir. Ayrıca orta kapıdan B’ye geçip size ateş eden PP’ye dikkat edin.

 

4. B Savunma Tipi

 B platformu B mağarası ağzındaki iki kutuya bağlıdır. Hepsi hiçte fena olmayan savunma noktalarıdır. Savunma talebini karşı tarafın bilmemesi gerekir. Sadece adım sesine ve karşı düşmanın attığı flaşa göre T’nin konumuna karar verilir.

 Çünkü RB’nin T’sinin bir alışkanlığı vardır. Mağara ağzındaki platformu gördükten sonra sağa bakılır ve o zaman ateş edilmesi en iyi seçenektir.

 

5. Küçük Yol Tipi

 Savaş sırasında en iyisi küçük yola geçmeyin. Küçük yol üzerindeki merdivende çömelerek ilerleme sağdaki konuma bağlıdır. Temizlenir ve polis üssündeki orta kapıya tekrar saldırılır !

 

6.Küçük Yol rush !  

 Tehlikeli bir ateş etme tipidir. Çok az kullanılır ve etkisi azdır. Rakibi vurmak için gereken zaman azdır bu yüzden oda senin bu kadar yapabileceğini ummuyor olabilir.  

 

7.A Kapısı Eğilme

Farklı bir oynama tipidir. Doğma noktası A kapısına yakın olduğunda uygulanabilir. Bıçağı aldıktan sonra tuvalete git ve kutunun arkasına sakla. Çok sessiz ol ve ayak seslerini dinle. Herhangi bir saldırıya hazırlıklı ol. Rakip senden daha güçlüyse seni çok gaddar bir şekilde öldürecektir.