Mevcut Konum: Ana Sayfa> Strateji

Strateji

Mutant Savaşı Modu

07.24.2014 12:49:42

Kamp Tanımı

İnsan Irkı Kampı

Savaşa katılan ve mutant tarafından enfekte edilen tüm üyeler normal insan ve kahraman diye ayrılır. Görev amacı mutant tarafından enfekte edilmeden onları yok etmektir.Mutant Kampı

İnsan ırkı mutanta dönüştüğünden dolayı tüm enfekte edilen matrixler ve mutantların amacı tüm insan ırkını enfekte etmektir.


Mutant Tanımı

Mutant kampı açıldığında belirli bir miktar kişi enfekte edilir. Savaş sırasında insan ırkı kampındaki üyelere mutantlar tarafından saldırılır ve enfekte edilir. Mutantlar arasından yalnızca 1 kişi matrix olur. Mutantlar öldükten sonra yakın dövüş silahıyla öldürülene ya da oyun bitene kadar haritadaki rastgele bir yerde tekrar canlanırlar.


Matrix (Ölü Ruh): Matrix’in sağlık gücü yüksektir. Saldırı vuruşu yumuşak ve sert olarak iki çeşittir. Hangi tür vuruş olduğu farketmeksizin pence ile vurulan kişi anında mutanta dönüşür. Sert pençelemenin süresi daha yavaş fakat insane ırkı üzerindeki etkisi daha fazladır. Matrix insane ve insan ırkının konumunu ayırabilir. Mutantlara liderlik ederek onların toptan bir şekilde saldırmasını sağlar. Matrix ayrıca koruyucu kalkan kullanır ve kendini mermilerden koruyarak vücudunun hasar görmesini engeller.

Mutant (Güçlü Yapı): Mutantın saldırı vuruşu yumuşak ve sert olarak iki çeşittir. Hangi tür vuruş olduğu farketmeksizin pence ile vurulan kişi anında mutanta dönüşür. Sert pençelemenin süresi daha yavaş fakat insane ırkı üzerindeki etkisi daha fazladır.


Kahraman Tanımı

İnsan Irkı Kahraman: Oyunda hayatta kalan son 3 kişi insan ırkı kahramana dönüşebilir. İnsan kahramanın enfeksiyona karşı yüksek bir dayanıklılığı vardır ve mutantın bir kaç saldırısına karşı koyabilirler. Kahraman sadece iki elini kullanarak yakın savaş yapabilir. Gücü benzersizdir. Gücünü toplayarak mutantı öldürebilir.


Savaş Kuralları

Mutant modu başlamadan önce 15 saniye geri sayım yapılır. Eğer bu süre içinde mutant tarafından enfekte edilmezseniz, bu savaş başladığı anlamına gelir. Belirlenen süre içerisinde mutantlar tarafından tamamen tüm takımın enfekte edilmemesi gerekmektedir ve bu şekilde oyun kazanılır.

Bu modda 2 adet kamp vardır : İnsan Irkı ve Mutant.

Oyuna 2-16 arası kişi katılabilir. Savaş süresi 2 dakika 45 saniyedir. Eğer kahraman olarak başlanırsa kalan zaman önemli değildir. Ayarlanan süre 45 saniyedir.

Oyun başladığında 15 saniye süre vardır. 15 saniye sonra mutant kampı gelir. İnsan ırkı silah ile gelir ekipman sayısı normal modda 2 kat daha fazladır. Mutantlar sadece pençelerini kullanırlar ve yakın savaş yapabilirler.


Savaş Tecrübesi EXP

1. Hayatta kalmanın 1. şartı birlikte savaştığınız kişileri bulmaktır. Mutant modunda mutant tarafından enfekte edilen oyuncu yakın savaş yapmak zorundadır ve keskin pençeleriyle insan ırkına saldırıp enfekte eder. Mutantın sağlık gücü ve hızı yüksektir. Ayrıca insan ırkı silah kullanamazsa mutantlara karşı hiç bir etkileri olmayacaktır.  Mutant vurulduğunda sağlığından gider ve hedefine saldırmak için gereken hızı yavaşlar. Mermi bittikten sonra insan ırkının görüşü ve işitmesi zayıflar. Bu yüzden güvenilmesi gereken sadece silah ve gözler değil aynı zamanda takım arkadaşlarıdır. Takım arkadaşları sizinle omuz omuza, sırt sırta savaşır. Şarjör değişimi sırasında sizi yardım edip korurlar. Korkunç savaşlarda size cesaret verirler.  


2. Avantajlı Araziyi İşgal Etme (Düşman Tarafı)

İnsan ırkı silahları mutantları yavaşlatır ve savunma sağlar. Arkadan saldırılıp  dönüşüm geçirem mutantlara karşı yetersizdirler. Bu yüzden insan ırkı kendine uygun bir savunma yeri seçmelidir ve mutantların karşısında olduğunu garanti etmelidir. Ayrıca dar yolda kendine yaklaşır.  Örneğin ışın ve kestirme köprü, yer koridoru ve inşaat dış mekan sınırı.  Bu yüzden mutant insana yaklaşırsa silahın namlusuna doğru yönelmemelidir.  


 3. Mermi tasarrufu yapın ve vuruş mesafesini kontrol edin.

Yakın mesafede makinalı tüfeğin ve tüfeğin vuruş gücü maksimuma ulaşır ve bu şekilde mutantlara daha büyük zarar verilmiş olur. Uzak mesafedeki mutantın insan ırkına karşı bir tehlike arz etmemesinin yanısıra bu mesafeden mutantı vurmak zordur. Ciddi zarar vermek için daha fazla mermiye ihtiyaç vardır. Böykece merminin az olduğu durumlarda uzak mesafedeki mutantlar dolanmaktadır. Ayrıca şarjör değişim ve doldurma zamanlaması mümkün olduğu kadar iyi yapılmalıdır.


4. Özel Durumla Başa Çıkma

Bu durum şunları kapsamaktadır : Kendi ve takım mermisini bitirme, savaş alanında mermi ikmali yapma, mutantın teknik kabiliyet kullanımı, mutantların birlikte saldırı yapması. Bu durum ortaya çıktığında kendi ve çevre şartlarına göre karar verilip davranılmalıdır.

Yine savaş alanındaki mühimmat alınmak istendiğinde mutant saldırısına karşı dikkat edilmeli ve iyi gözlem yapılmalıdır. Pusu riski bulunmaktadır. Eldeki mermiler bittiğinde eğilerek ya da geri çekilerek arkadaşlarınızı daha fazla atış alanı sağlarsınız.


5.İnsan ırkına dönüşme, mutantları temizleme

Mevcut kriz durumunda mermi ve ilaç yetersiz, sistem insan ırkına dönüşmeyi gösteriyorsa bu sağlam bir şekilde yapılmalıdır. İnsan ırkına dönüşüldüğünde bir çok mutantla karşı karşıya gelinecektir. Avantajlı bir yer seçilmeli ve mutant saldırısına karşı korunulmalıdır.